Atrakcje

WIECZORY FOLK SHOW

Folk Show, czyli wieczór folklorystyczny, mający na celu przybliżenie folkloru: muzyki, śpiewów, tańców i co najważniejsze, jedzenia. Podczas tego wieczoru będziecie mieć możliwość zobaczenia między innymi: Krakowiaka, Poloneza, Oberka i Mazurka. Chcecie potańczyć? – nie ma problemu! Nasi tancerze zaproszą Was do wspólnej zabawy, przy dźwiękach skocznej Polki. Do tego wszystkiego staropolskim obyczajem, ugościmy Was, najlepszym polskim jadłem: żurek, schabowy z ziemniaczkami, z zasmażaną kapustą, szarlotka z lodami, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem, swojskie kiełbasy, regionalne sery i wiele innych. A co by Wam w gardłach od wspólnego śpiewu nie zaschło, do picia zaserwujemy kawę, herbatę, wodę, kompot, wino i piwo i to wszystko bez limitu.

Wieczory folklorystyczne odbywają się w każdy czwartek, od kwietnia do października, w przypadku większych grup istnieje możliwość zorganizowania w dowolnym terminie.

SPECJALNA CENA DLA GOŚCI SKANSEN HOLIDAY:

Osoba dorosła – 149PLN (zamiast 179PLN)

Dziecko 6-12 – 70PLN

Dzieci poniżej 6 lat – za darmo

Rezerwacje grupowe – wycena indywidualna Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas.

WYCIECZKI ZORGANIZOWANE*:

  • Energylandia
  • Kopalnia Soli w Wieliczce
  • Auschwitz-Birkenau

*Dodatkowo płatne – cena jest uzależniona od terminu/ilości osób oraz wybranego języka. Goście są odbierani z obiektu Skansen Holiday a po wycieczce odwożeni pod same drzwi.

ATRAKCJE DLA WASZYCH CZWORONOŻNYCH PRZYJACIÓŁ:

  • ogrodzony wybieg dla psów, tuż obok Parku Linowego Linolandia (około 5 minut spacerem)
  • wydzielona, piaszczysta psia plaża po przeciwnej stronie zalewu (około 12-14 minut spacerem)
  • najbliższe miejsca do spacerów: trasa wokół Zalewu na Piaskach, las po przeciwnej stronie drogi
  • dalsze miejsca do spacerów: Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy (12min.samochodem), Las Wolski (13min. samochodem), Lasy Tynieckie (15min. samochodem)
  • Wasze pupile są mile widziane także w Karczmie Skansenie Smaków. Każdy pies otrzyma miskę z wodą oraz porcję suchej karmy (na życzenie)

SPORTY WODNE I ATRAKCJE NAD JEZIOREM (poza naszym kompleksem, dodatkowo płatne)

Energylandia – 37km

największy Park Rozrywki w Polsce, kilkadziesiąt atrakcji, idealna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych

więcej informacji

Kopiec Kościuszki – 9 km

Jeden z pięciu krakowskich kopców, poświęcony bohaterowi narodowemu – Tadeuszowi Kościuszce. Powstały w latach 1820-1823. Znajduje się na wzgórzu, w zachodniej części Krakowa, skąd rozpościera się przepiękny widok na panoramę całego miasta. Jest to symbol walki o wolność Polaków.

więcej informacji

Zatorland – 37 km

kompleks trzech parków tematycznych: Park Dinozaurów, Park Owadów i Park Mitologii. Idealna przestrzeń do wypoczynku i wspaniałej zabawy dla całej rodziny.

więcej informacji

Inwałd park – 48 km

kompleks parków tematycznych: Park Miniatur, Dinolandia, Park Średniowieczny, Ogród Jana Pawła II, Mini ZOO

więcej informacji

Krakowskie ZOO – 8 km

eksponujące około 1400 sztuk zwierząt (270 gatunków). Zlokalizowane w Lesie Wolskim, będącym idealnym miejscem do weekendowych spacerów.

więcej informacji

Kopalnia Soli w Wieliczce – 25 km

Licząca ponad 700 lat, zabytkowa Kopalnia Soli, obiekt znajdujący się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Polsce.

więcej informacji

Auschwitz – 51 km

Muzeum utworzone w 1947 roku, na miejscu byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

więcej informacji

Fabryka Schindlera – 15 km
Muzeum utworzone w Fabryce Naczyń Emaliowanych, znajdującej się w czasie II wojny światowej w posiadaniu Oscara Schindlera. Miejsce to ma na celu przybliżenie historii Żydów krakowskich w czasie II wojny światowej, przede wszystkim warunków życia w getcie krakowskim.

więcej informacji

Rynek Główny – 12 km
Główny Rynek Starego Miasta. Miejsce spotkań, centrum życia kulturalnego. To tu, co godzinę rozbrzmiewa hejnał mariacki, grany z wieży przy Kościele Mariackim, turyści kupują pamiątki w Sukiennicach, a studenci spotykają się pod „Adasiem” – pomnikiem Adama Mickiewicza.

więcej informacji

Ogród doświadczeń – 20 km

sensoryczny park edukacyjny, z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki

więcej informacji

Ogrodzieniec Zamek i Park Doświadczeń – 66 km

największy i najbardziej znany zamek na Śląsku, a także najpopularniejszy ze wszystkich obiektów na Szlaku Orlich Gniazd, dodatkowo przy zamku znajduje się Park Rozrywki, a w nim: Mini Park Linowy, Dom Legend, Park Miniatur, Ogród Doświadczeń, Tor Saneczkowy

więcej informacji

Stadnina koni – 4 km

ośrodek Rekreacji i Rehabilitacji Konnej „Tabun”

więcej informacji

Go Jump – 11 km

największy Park Trampolin w Małopolsce, rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych

więcej informacji

Go Kids – 11 km

najbardziej innowacyjny Park Rozrywki dla dzieci w Krakowie! 2000 m2 powierzchni, na której dzieciaki odkrywają i ćwiczą swoje moce: szybkość, wspinaczka i przywództwo, to kilka z umiejętności, które mogą rozwijać podczas zabawy

więcej informacji

Park wodny – 18 km

to 4 zjeżdżalnie zewnętrzne, brodzik i zjeżdżalnie dla dzieci, sauny, jacuzzi, rwąca rzeka, wyspa piratów i wiele innych atrakcji

więcej informacji 

Rafting – 8 km

organizowany na torze kajakarstwa górskiego

więcej informacji

Kryty basen – 4 km

więcej informacji

ZAKUPY

Factory Outlet – 9 km

Galeria Bronowice  – 14 km

Galeria Krakowska – 14 km

Bonarka City – 15 km